Etkinlik Açıklaması

Sosyal Medya Eğitimi ‘nin amacı; sizlere Sosyal Medya ile ilgili bugüne kadar öğrendiğimiz tüm bilgileri aktararak, Sosyal Medya hakkındaki temel süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmenizi sağlayıp, hayata geçirmenize ve etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktır.

Teknolojinin ve iletişim araçlarının büyük bir hızla geliştiği günümüzde; firmaların, iletişim, halkla ilişkiler ve reklamcılık faaliyetlerinde, sektörde güçlü durabilmeleri ve rakipleri karşısında fark yaratabilmeleri için, Sosyal Medya ’yı etkili bir şekilde kullanmaları gerekmektedir. Bu nedenle firmaların, Sosyal Medya konusunda bilgili ve yetişmiş iş gücüne ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. İnternet Akademi çalışmaları kapsamındaki Sosyal Medya Eğitimi, ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kullanıcıları ciddi rakamlara ulaşan Sosyal Medya platformları ile birlikte gelişmeye devam eden bu yeni iş alanı, araştırmayı seven, idealist ve yaratıcı düşünme becerisine sahip kişilere mutlu olabilecekleri bir iş yaşamı sunmaktadır.

Requirements

  • Sosyal Medya, üzerine çalışan ve Sosyal Medya alanında kendini geliştirmek isteyenler,
  • Halkla ilişkiler veya İletişim Fakültesi öğrencileri, Reklamcılık bölümü öğrencileri,
  • Sosyal Medya 'yı yeni reklam mecrası olarak gören ve bu alanı aktif olarak kullanmak isteyen kurum çalışanları, yöneticileri.

Program

Sosyal Medya’ nın Tanımı

Sosyal Medya’ nın Getirdiği Avantajlar

Önemli Sosyal Medya Kanalları ve Araçları

Türkiye ve Dünya’ da Sosyal Medya Trendleri

Sosyal Medya’ da Başarılı Olmanın Yolları

Sosyal Medya Politikası Oluşturma

Sosyal Medya’ da Pazarlama İletişimi Kurma

Sosyal Medya İçin İletişim Stratejisi Oluşturma

Sosyal Medya’ da Topluluk Yönetimi

Sosyal Medya’ da İtibar ve Kriz Yönetimi

Sosyal Medya’ da Kaliteli İçerik Üretmenin Yolları

Sosyal Medya takip ve ölçümleme

Etkin Sosyal Medya Kampanyası Oluşturma