Etkinlik Açıklaması

Google’da özelleşmiş reklam yöntemlerinden biri olan Google Alışveriş reklamları ile potansiyel hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.

Oluşturulan reklamlarda hem ürünlerinizin görsellerine yer verme imkanına sahip olurken, bu görsellerin yanında ayrıca ürünlere dair fiyatlarını da sizi arayan kişilere gösterebilirsiniz.  Bu sayede diğer reklamverenlerden kendi farkınızı daha rahat ortaya koyabilirsiniz.

Yapacağınız reklamlarda doğrudan hedef kitleye odaklanmak için alışveriş reklamlarını tercih edebilirsiniz. Alışveriş reklamcılığına dair dikkat edilmesi gereken kurallar ve püf noktalara dair içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

Google Merchant hesabını aktif ederek, bu hesabın özelliklerine ulaşabilir, bu özellikler doğrultusunda da farklı reklam modüllerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Düzenli olarak veri feed i güncellemeleri ile beraber sitenizde bulunan ürünleri çekerek reklam verilerinizi aktif tutup, sitenizde var olan değişiklikleri kolayca reklam hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf sağlarsınız, hem de sürekli güncellenen bir hesaba aktif olduğunuz için stokta olan ürünlerinizin reklamının yapıldığına emin olursunuz.

 

Özellikle e-ticaret sahibi kişiler için vazgeçilmez olan ‘Google Alışveriş Reklamları’ modülüne dair tüm özellikleri bu eğitimde bulabilirsiniz.

Requirements

Adwords hesabına sahip, bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes

E-ticaret sitesi sahipleri

Program

Google Merchant hesabı oluşturma

Google Adwords ile Google Merchant hesabı bağlama

Veri feed i ve özellikleri

Alışveriş reklamlarını aktif etme

Alışveriş reklamları optimizasyonu

+Dinamik yeniden pazarlama reklamları